O nás

O nás

99.PTO Kamzíci

Jsme volnočasový dětský oddíl při 30. PS Mládí v Brně. Účastníme se a nebo sami pořádáme spousty akcí po celý rok, ale naše nejoblíbenější akce je letní tábor. Do oddílu má přístup každý, kdo chce poznat nové kamarády, nebojí se přiložit ruku k dílu a hlavně má pořád dobrou náladu.

Naším cílem je: dobře se bavit s kamarády.

  •  Proč Kamzíci?

Naší základnou bývalo tábořiště Hřibová v Rychlebských horách, kde jsme pořádali po dlouhá léta úžasné tábory a výpravy. V této části Jeseníků se pohybovali (zatím ještě pořád pohybují) i opravdový Kamzíci horští. Tato krásná zvířata žijí v nádherné a čisté přírodě českých hor a nás inspiruje jejich lehkost se kterou překonávají nástrahy drsného života.

  •  Proč Pionýr?

Pojem „pionýr“ pochází z francouzštiny a znamená být v něčem první, snažit se poznávat nepoznané, nebát se těžkostí nebo je čestně překonávat, pomáhat druhým, hlásit se ke svým úkolům i k něčemu navíc. Jsme součástí novodobé historie sdružení Pionýr, která začala v roce 1990 a navazuje na dlouholetou obětavou práci dobrovolníků, kteří se snaží sobě a kamarádům nabídnout poznání a zábavu v souladu s přírodou a těmi nejlepšími lidskými myšlenkami.

  •  Proč PTO?

Sdružení Pionýrských Táborických Oddílů je zájmové seskupení pionýrských oddílů, které se zabývají tábornickou činností, turistikou, poznáváním a ochranou přírody. Jsou to tedy podobně zaměřené oddíly se kterými se zúčastňujeme různých akcí a výletů a také s nimi můžeme soutěžit v tábornických dovednostech.

  • Proč 99.?

Pouhé číslo? Možná… Nechceme nikomu nalhávat, že děláme všechno na 100%, proto možná…

  • Kdo jsme?

Kdo by to tak mohl být?

A co Ty?!

Neboj se a pojď dál… nekoušeme…

Nabízíme Tobě a třeba i Tvým sourozencům nebo kamarádům otevřené dveře do světa poznání, zábavy a kamarádství.

Myslíš, že bys zvládl nabalit si batoh, obout pořádné boty a vyrazit s námi na výlet? Nebo si rovnou troufáš na 14 dnů táboření v lese, bez splachovacího záchodu, teplé vody a wifi připojení?

Je to přece jen moc? Nevadí…

Můžeš zkusit jen jedno odpoledne s námi na schůzce, kde si něco

  • zahrajeme (na honěnou, vybíjenou nebo nějakou deskovku, třeba člověče nezlob se),

  • možná něco vyrobíme (upleteme si velikonoční pomlázku, postavíme si draka nebo jen tak něco pro maminku),

  • rozhodně se i něco naučíme (uzlování, orientace v přírodě, postavit stan a jiné zálesácké dovednosti),

  • každopádně se ale budeme docela určitě dobře bavit (jak to poznáš? budeš se smát od ucha k uchu a navečer se Ti nebude chtít domů)

Vítej mezi námi… 🙂

P.S. chcete vědět jak to bylo doopravdy?! Zkuste to tady